MEDIA

MDR:

ARTOUR

TVP WROCŁAW:

WROCŁAW SIĘ!

RADIO TOK FM:

KULTURA OSOBISTA

 

Rowerowe Rejsy Radia Ram

Nadia Szagdaj

i Krzysztof Majewski

Zapraszamy w soboty:

22.07, 20.08 i 10.09

SZCZEGÓŁY NA ANTENIE

oraz na radioram.pl

 

Od października znów

serdecznie zapraszam

w  każdy piątek na antenę

Radia Ram

od 18.00 do 20.00

Piotr Bartyś i Nadia Szagdaj,

tylko u nas taki Wrocław!

http://www.radioram.pl

WYBRANE RECENZJE:

 

LOVE:

 

„[…] Intryga trzymająca w napięciu aż do finału, który w LOVE jest naprawdę na medal”

 

Magdalena Piekarska, Gazeta Wyborcza

 

 

 

"Do tej pory niedoścignionymi mistrzami pisania kryminałów wydawali się Skandynawowie. [...] Trendy zostały zmienione, bo mamy bardzo dobrych autorów. I jak się okazuje „Polacy nie gęsi….” i swoje kryminały mają. Nadia Szagdaj, autorka powieści „LOVE… a bez niej tylko mrok” jest najlepszym przykładem tego, że można napisać dobry kryminał, trzymający do końca w napięciu. Początkowo książki pani Nadii skupiały się wokół postaci Klary Schulz, a akacja toczyła się w XX-dziesto wiecznym Breslau. Książka „LOVE…” udowodniła jednak, że autorka we współczesnych realich kryminału odnajduje się równie świetnie, jak w swoich wcześniejszych dziełach w klimacie retro."

 

Warszawska Kulturalna

 

 

 

 „To znakomicie napisana powieść pełna mylnych tropów, skrywanych tajemnic, kłamstw i dramatycznych wydarzeń. Boleśnie pokazuje, że nigdy nikogo nie możemy być w stu procentach pewni, zatem warto czasami mieć się na baczności. Gorąco polecam, satysfakcja gwarantowana.”

 

Literacki Świat Cyrysi

 

 

 

 

 

"Autorka niezmiernie sprawnie włada piórem. Jej styl jest lekki i bardzo przyjemny, dzięki czemu książkę się dosłownie pochłania! Mocny thriller psychologiczny przeplata się z gorącym i bardzo realnym erotykiem, a wszystko oplata wspaniała powieść obyczajowa. Z powieści znajdziemy chwile grozy, przyprawiające czytelnika o dreszcz, a także chwile, kiedy uronimy łzy. Książkę zdecydowanie polecam tym, którzy nie przepadają za długimi, czasami wręcz zbędnymi opisami. W "Love" znajduje się bardzo dużo fantastycznych dialogów, z których emocje wylewają nam się strona po stronie. [...] Drodzy pisarze, szczególnie ci młodzi, bierzcie proszę przykład z Pani Nadii i osadzajcie swoje książki w naszych polskich realiach."

 

Kraina Książką Zwana

 

 

 

"Nadia Szagdaj zaskakuje. Z eleganckiego, choć mrocznego Breslau (cykl kryminałów retro o Klarze Schulz) przenosimy się do współczesnego Wrocławia. Strach się bać. LOVE wciąga ekstremalnie".

Grzegorz Chojnowski, szef Radia Wrocław Kultura

 

Reklama

 

"Ostrożnie z marzeniami o zawodzie dziennikarza śledczego, bo co, jeśli ich spełnienie czai się za rogiem? W miejscu, w którym czujesz się bezpiecznie i wśród ludzi, którym ufasz... Czy LOVE nas uratuje?"

 

Monika Jaworska, Radio RAM

 

 

 

 

 

KRONIKI KLARY SCHULZ. GRANDE FINALE

 

"[...] Klara jest osobą nie stroniącą od flirtów, a w męskim towarzystwie czuje się jak ryba w wodzie. Nie zawsze podoba się to jej mężowi, no ale gdyby we wszystkim mu ulegała, wtedy zapewne trafiła by na karty łzawego romansidła a nie stała się bohaterką powieści kryminalnej. [...] Polecam."

 

Zapomniana Biblioteka

 

 

 

"Samo wydanie, jakością nie odbiega od swoich poprzedniczek. Klimatyczna okładka oraz zdjęcia zdobiące wnętrze książki to nieodłączne cechy Kroniki Klary Schulz, bez których nie wyobrażam sobie śledzenia poczynań śmiałej detektyw z Breslau. [...] gorąco polecam lekturę Kroniki Klary Schulz, tym osobom, które jeszcze nie miały okazji poznać serii autorstwa Nadii Szagdaj. Z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie."

 

Kosz z Tanimi Książkami

 

 

 

KRONIKI KLARY SCHULZ. ZNIKNIĘCIE SARY

 

"Raz jesteśmy z Klarą sam na sam, za chwilę z detektywami na tropie, oglądamy też otoczenie z punktu widzenia ofiar przetrzymywanych w mrocznym domu. Są dobre dialogi, ciekawe detale i opisy, szczypta humoru, nie brakuje wycieczek po niegdysiejszym Breslau, który istnieje w książce także na pocztówkowych ilustracjach, a na finał dostajemy krwawą obietnicę dalszego ciągu."

 

Grzegorz Chojnowski, Szef  Polskiego Radia Wrocław Kultura

 

 

 

"Ciekawie łączą się w tej powieści pierwiastki męski i żeński. Szagdaj ceni sobie męski styl pisania, szorstki i konkretny (ale i niepozbawiony literackości), dość stanowczy – a jednocześnie w akcji często wykorzystuje elementy psychologii i uczuć. Nie rozwodzi się nad sercowymi sprawami bohaterki, ale ma swoje sposoby, by zaangażować odbiorców w jej prywatne doświadczenia. Epatuje koszmarnymi scenami po to, by za moment powrócić do portretowania scenek rodzinnych. Wyraźnie nie lubi stereotypów i literackich schematów – czy to fabularnych, czy konstrukcyjnych."

 

Izabela Mikrut, tu-czytam.blogspot.com

 

 

 

KRONIKI KLARY SCHULZ. SPRAWA PECHOWCA

 

" [...] nie znam żadnego wrocławianina, który na widok rycin i fotografii ukazujących dawne Breslau, nie wzruszyłby się choć na moment. Nadia Szagdaj wskrzesza dla mnie Breslau i za to jestem jej wdzięczna. Zwłaszcza że powieści Marka Krajewskiego, który jako jeden z pierwszych odkrył literacki potencjał tego miasta-widma, osadzając w nim serię retro-kryminałów z Eberhardem Mockiem w roli głównej, niespecjalnie przypadły mi do gustu. Szagdaj pisze inaczej, co być może pozwoli jej uniknąć łatki epigona Krajewskiego."

 

Magdalena Knedler, Oblicza kultury

 

 

 

Muszę przyznać, że pierwsza powieść o wrocławskiej detektywce z początku wieku bardzo mi przypadła do gustu. Jest w niej świeżość porównywalna z powieściami Caleba Carra (mam na myśli wydane w Polsce książki Alienista i Anioł ciemności) oraz z cyklem o Irenie Adler autorstwa Carole Nelson Douglas, choć trzeba przyznać, że Szagdaj bardziej niż na wiarygodność historyczną stawia na odpowiedni klimat i zagadkę kryminalną, co w efekcie świetnie się sprawdziło. Jej powieść jest wysmakowana, otwarta na kobiece kwestie, ale potraktowane z dzisiejszej perspektywy. Trzeba dodać, że śledztwu towarzyszą delikatne wątki romansowe, dodając całości pikanterii (mamy rok 1910, zobaczymy, co się dalej będzie działo!).

 

Bibliotekarka, Zbrodnia w Bibliotece

 

 

 

"Nazywam się Schulz. Klara Schulz" - drżyjcie policjanci w mieście Breslau. Nadchodzi konkurencja. Piękniejsza, a w dodatku całkiem bystra, pełna pasji i oddania."

 

Magdalena Piekarska, Gazeta Wyborcza

 

 

 

WYBRANE WYWIADY i ARTYKUŁY:

 

ARTE TV:

 

Metropolis

 

MDR:

 

ARTOUR

 

DER SPIEGEL:

 

Europa

 

TOK FM:

 

Kultura Osobista

 

TVP WROCŁAW:

 

Wrocław się! (2016)

 

Wrocław się! (2015)

 

Wrocław pod lupą (2015)

 

GAZETA WYBORCZA:

 

Spacer po Operze Wrocławskiej

 

RADIO RAM:

 

Półka z Książkami

 

Dzień Kobiet

 

POLSKIE RADIO CZWÓRKA:

 

Stacja Kultura

 

POLSKIE RADIO WROCŁAW:

 

Hamburger na śniadanie

 

WROCŁAW.pl:

 

http://www.wroclaw.pl/nadia-szagdaj-podbija-niemcy

 

http://www.wroclaw.pl/de/nadia-szagdaj-erobert-deutschland

 

Noc Muzeów 2015

 

DlaLejdis.pl

 

Lietracki Świat Cyrysi

 

GAZETA WROCŁAWSKA

 

 

 

 

SPOTKANIA

 

20.08, godzina 10.00

Spacer rowerowy

Radia Ram

Nadia Szagdaj

i Krzysztof Majewski

 

21.08, godzina 12.00

Piknik Radia Ram

 

21.08, godzina 13.00

Ossolineum, Wrocław

Spotkanie literackie

oraz mini recital

 

27.08, godzina 19.30

Otwarcie wystawy

Oblicza Miasta

Potsdamer Platz, Berlin

wejście do U-Bahn i S-Bahn

przy Sony Center

 

10.09, godz. 10.00

Spacer rowerowy

Radia Ram

Nadia Szagdaj

i Krzysztof Majewski

 

13.09.2016, godz. 17.00

Biblioteka Publiczna, filia nr 2

ul. Sztabowa, Wrocław

Wieczór Autorski

Zdjęcia zamieszczone na niniejszej stronie internetowej pochodzą z prywatnych zbiorów autorki. Zdecydowana większość z nich to prace samej Nadii Szagdaj lub ekipy Petra Nelle Film Creations. Są one objęte prawami autorskimi, a ich kopiowanie, wykorzystywanie oraz rozpowszechnianie  jest zabronione.

Web made by Petra Nelle Film Creations